بازسازی منزل

مقدمه

این روزا اکثر افراد به جای تعویض یا نوسازی منزل خود ترجیح می‌دهند تا آن را بازسازی کرده و به شکل دلخواه خود در بیاورند. اما بازسازی خانه بدون توجه به نکات و برنامه ریزی صحیح ممکن است هزینه های زیادی در برداشته و حتی آن گونه که مد نظر صاحبخانه است، پیش نرود. بنابراین قبل از شروع بازسازی کلیه مراحل را در نظر گرفته و آگاهانه پیش روید تا از صدمات و یا ضرر مالی جلوگیری کنید. بازسازی خانه با اهداف مختلفی انجام می‌گیرد؛ برای برخی نیاز به فضای بیشتر و برخی دیگر تغییر دکوراسیون دارای اهمیت است. از این رو بازسازی هر بخش از خانه متفاوت بوده و نیازمند برنامه ریزی دقیق است. در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم. بازسازی و دکوراسیون داخلی منزل، به مجموعه ای از اقدامات گفته می شود که به منظور ترمیم در همه ی بخش های ساختمان در قسمت های آسیب دیده صورت می گیرد، تا علاوه بر مقاوم سازی و احیا شدن بنا، بر زیبایی ظاهری آن هم افزوده شود. در بازسازی منزل، چیدمان مبلمان، میزان نور و انتخاب رنگ بندی مناسب،  نقش مهمی را ایفا می کند به طوری که رعایت هریک از این موارد می تواند باعث  ایجاد جلوه ای خاص در دکوراسیون منزل شما شود. نسبت به این موضوع بی توجه نباشید متخصصان ما در شرکت آرت دکو می توانند بهترین طراحی دکوراسیون را برای شما انجام دهند.

بازسازی-منزل-Artdecostyle

بازسازی آشپزخانه: آشپزخانه بخش اصلی در هر خانه به حساب می‌آید. بنابراین طراحی و شکل آن تاثیر بسزایی در زیبایی کل خانه خواهد داشت. از لحاظ بازسازی نیز آشپزخانه محبوب ترین نوع بازسازی اساسی در یک خانه است.

بنابراین حتی اگر به قصد بازسازی برای فروش منزل خود را دارید، حتما به بازسازی آشپزخانه توجه ویژه‌ای داشته باشید. تعویض کابینت ها، تخریب دیوارها، تخریب آرک های قدیمی، رابیتس کاری ها، لوله کشی، کفپوش و مواردی دیگر از جمله فعالیت هایی است که در بازسازی آشپزخانه مورد توجه قرار می‌گیرد.

 بازسازی حمام و دستشویی: تعمیر این بخش از خانه به گستردگی آشپزخانه نخواهد بود. اما ممکن است تا نیاز به تعویص لوله کشی این بخش شوید. برای بازسازی حمام و دستشویی بهتر است تا به ترتیب پیش رفته و مواردی مانند عایق بندی دیوار و کف، تعمیر لوله کشیو یا تعویض آنها، تعویض کاشی ها، تعویض شیر آلات، بازسازی تهویه، جابه جایی کاسه توالت و… را در نظر بگیرید.

باز سازی زیرزمین: اکثر منازل در کشور دارای زیرزمین هستند. بازسازی و تعمیر این قسمت از خانه می‌تواند یک فضای بزرگ و مجزا را در اختیار شما قرار دهد. زیرزمین ها می‌توانند به سوئیت های اتاق خواب کامل تبدیل شوند یا بسته به نیاز، ممکن است از آنها به عنوان اتاق فیلم، اتاق بازی، سوئیت همسر یا آپارتمان کامل استفاده شود.

اضافه کردن: افزودن یک اتاق (یا بیش از یک اتاق) نیز بسیار محبوب بوده و اغلب بازسازی ها با این منظور انجام می‌شوند. غالباً، خانواده هایی که دارای دو یا چند فرزند هستند و اتاق خواب کافی ندارند، می‌خواهند اتاق های خود را اضافه کنند تا هر کودک بتواند اتاق خواب خود را داشته باشد.

هزینه بازسازی منزل

اصلی ترین موردی که هر صاحبخانه در مورد بازسازی منزل خود به آن توجه می‌کند، هزینه آن می‌باشد. ما یک راهکار در اختیار شما قرار می‌دهیم تا بتوانید هزینه ای کلی از بازسازی خانه خود را برآورد کنید. بهتر است قسمت هایی از خانه را که قصد بازسازی دارید به صورت جداگانه مورد بررسی نمایید.

برای مثال آشپزخانه و میزان تغییرات و کلیه لوازم که برای بازسازی نیاز است، یادداشت کنید. با این کار به صورت کلی میزان هزینه هر بخش از خانه را مشخص خواهید کرد. پیشنهاد ما این اسست که همواره ۲۰ تا ۳۰ درصد بیشتر از بودجه مورد نظر خود قرار دهید تا در صورت بروز مشکلات آتی به مشکل برنخورید.

بازسازی-منزل-Artdecostyle

بیشترین سوالات سرچ شده توسط کاربران در گوگل
۱) چگونه می توانم بازسازی خانه خود را شروع کنم؟
 
تعیین کنید چه چیزی می توانید خودتان را بازسازی کنید – و چه چیزی به پیمانکار نیاز دارد
بودجه خود را تعیین کنید
در مورد طراحی و سبک خانه خود تصمیم بگیرید
اخذ مجوزهای مناسب
تحقیقات بیمه ساز خطر
یک جدول زمانی ایجاد کنید و به آن پایبند باشید
شروع کنید
 
 
۲) آیا خانه های قدیمی ارزش بازسازی دارند؟
 
خانه های قدیمی را می توان با قیمت کمتر خرید. اگر به دنبال یک بازسازی ثابت هستید ، احتمالاً هزینه کمتری نسبت به یک خانه جدید خواهید پرداخت. و اگر بازسازی را خودتان انجام دهید ، می توانید پول خود را در دراز مدت صرفه جویی کنید و در نهایت با سرمایه گذاری بزرگی مواجه خواهید شد. … یک خانه قدیمی دارای شخصیت زیادی است
 
 
۳) بازسازی خانه چقدر طول می کشد؟
 
به طور کلی ، بازسازی کل خانه های کوچکتر در حدود ۷ تا ۱۰ ماه طول می کشد تا از زمان کشف تا پایان ساخت ، در صورتی که همه چیز خوب پیش برود. بازسازی کل خانه بزرگتر معمولاً ۹ تا ۱۵ ماه طول می کشد. در صورت بروز مشکل در مجوزهای شهر یا سایر تاخیرهای پیش بینی نشده طولانی تر است
 

طراحی و بازسازی منزل

در ذهن ما، اکثرا این فکر رایج است که حتما باید فضای خانه بزرگ باشد تا بشود دکوراسیونی شیک و جالبی در آن پیاده کرد اما این تفکر صحیح نیست. با رعایت اصول ذکر شده در اصول طراحی و بازسازی منزل، می توان چیدمانی اجرا کرد که از دیدن نتیجه نهایی شگفت انگیز شد.

امروزه دیگر در اکثر منازل، آشپزخانه بخشی از هال و پذیرایی است، پس نمره دکوراسیون و جذابیت آن بسیار مهم است. تعویض کاشی ها، نوسازی کابینت ها، تعویض شیرآلات می تواند، آشپزخانه شما را بسیار مدرن جلوه دهد.

پله ها عضو بی اهمیتی در خانه نیستند، بازسازی آنها می تواند زیبایی بی نظیری به منزل شما ببخشد. امروزه در صنعت پله سازی، وجود پله هایی با جنس هایی از چوب، شیشه و همراه با نرده های خوش طرح، حتما شما را وسوسه می کند تا ظاهر پلکان ها را عوض کنید.

سقف، معمولا عنصری از خانه است  که از تاثیر شگفت انگیز آن بر طراحی منزل غافل هستیم. پس بهتر است طراحی شیک و جالب سقف را دستور کار خود قرار دهیم. در قدیم از آذین بندی و گچبری برای تزئینات سقف استفاده می شد، اما امروزه موج جدیدی از طراحی ها در حال شکل گیری است. به عنوان مثال قالب بندی های فایبر گلاس و  استفاده از کناف چند نمونه از سقف های دکوراتیو هستند.

نکات مهم طراحی و بازسازی منزل

امروزه خانه های قدیمی و فرسوده در گوشه و کنار شهر و روستا، به دلیل دوری ازفضای شهری بیشتر توجه مردم را به خود جلب کرده است، و افراد شروع به بازسازی منزل و تعمیر این خانه ها می کنند، اما نباید خود سرانه عمل کرد و در طراحی و بازسازی خانه باید به موارد ذکر شده توجهی داشت:

اولین و سخت ترین کار در این زمینه،  برنامه ریزی صحیح و اصولی است. هنگام برنامه ریزی برای تعمیرات، کارهایی که به نظرتان می رسد را یادداشت کرده ودر لیستی طبقه بندی کنید.

قطعا همه افرادی که قصد بازسازی منزل دارند می خواهند که خانه خود را با کمترین هزینه تعمیر کنند. اما ممکن است هزینه های بازسازی از آن چه در نظر گرفته بودید، بسیار بیشتر شود.  به همین دلیل بهتر است که قبل از آن که کارهای شروع تعمیرات را شروع کنید، جمع کلی مخارج را حساب کرده و میزان هزینه های خود را تعیین نمایید.

شما در خرید مصالح برای بازسازی منزل ، با طیف گسترده ای از قیمت ها و کیفیت ها سر و کار دارید ولی اصولی تصمیم بگیرید، بهتر است از مصالح با کیفیت بد استفاده نکنید، زیرا می تواند خسارت های مالی و جانی، زیادی به شما وارد کنند.

شاید تصور کنید که تمام کارهای بازسازی را می توانید به تنهایی انجام دهید، اما این کار غیر ممکن است، باید از افراد متخصص کمک بگیرید. پروژه های بازسازی با کمک گرفتن از افراد حرفه ای علاوه بر اقتصادی بودن، طراحی و دکوراسیون زیبایی را هم برای خانه شما رقم می زند.

بازسازی منزل قدیمی

بسته به اینکه خانه شما تا چه حد قدیمی باشد، باز سازی آن نیز دارای سطح های متفاوتی خواهد بود. اما در حالت کلی می‌توان گفت که بازسازی این خانه در دو رش سبکی و حفاظتی قابل اجراست.

در روش سبکی کمترین میزان تغییرات مد نظر است و با حفظ سبک خانه تنها قسمت هایی از آن بازسازی می‌شود. اما در روش حفاظتی نیاز به اجرای عملیات ‌های بازسازی عمیق‌تری را ایجاد کند. به عبارتی در این روش بنا از لحاظ ساختاری تضعیف شده است و هدف تقویت ساختار با تعمیر و بازسازی بخش‌های اصلی آن از جمله دیوار‌ها و ستون‌ها خواهد بود.

مراحل بازسازی منزل

در مرحله بازسازی منزل برای یک تحول اساسی، لازم است تمامی جنبه های ساختمان از جمله پلان ها، فضای نورپردازی مورد بررسی قرار بگیرند. بنابراین اولین کار انجامی، طراحی یک نقشه مهندسی جامع، حاوی تمام اطلاعات واحد مسکونی است. 

حالا اگر بازسازی منزل شما به صورت عمیق است پس نیازمند تخریب هستید. در این کار باید تمام قسمت های قدیمی و نیازمند تعمیرات بازسازی،  به طور کامل حذف شوند، در این مرحله احتیاط های لازم جهت جلوگیری از هرگونه خطر ریزش آوار را در نظر بگیرید.

 مرحله اصلی و آخر در انجام بازسازی یک بنا مرحله ساخت و ساز  در آن است. در این مرحله کارهایی مثل سیمان کاری، سیم کشی، لوله کشی آب گرم و سرد صورت می گیرد. مقدار زیادی از بودجه در این مرحله صرف می شود.

بازسازی-منزل-Artdecostyle

خدمات بازسازی منزل

خوشبختانه امروزه شرکت هایی هستند که در زمینه بازسازی فعالیت دارند. خدماتی که این شرکت های ارائه می‌دهند به شما کمک می‌کند تا به آنچه که مد نظرتان است، برسید. برخی از این خدمات شامل مشاوره و بازدید رایگان می‌باشد، بنابراین شما می‌توانید یک دید کلی راجع به هزینه بازسازی و نحوه‌ی اجرای آن داشته باشید.

معمولا برای تعمیرات ابتدا برنامه ریزی و زمان بندی انجام می‌گیرد تا هر مرحله از بازسازی به درستی و طبق زمان پیش رود. همچنین  نیروهایی که در این شرکت ها به کار گرفته می‌شوند، معمولا با تجربه و مورد اعتماد هستند که این یک مزیت خوب برای شما به حساب می‌آید.  

گالری عکس

بازسازی سالن پذیرایی منزل

سالن پذیرایی بعد از آشپزخانه مهم ترین بخش یک خانه است، جایی که ما را به مهمانان معرفی می کند. درست است که چیدمان سالن پذیرایی تا حد زیادی به پول ما بستگی دارد، ولی سلیقه افراد در این زمینه بی تاثیر نیست و باید مورد توجه باشد.

اولین قدم برای داشتن یک سالن پذیرایی دلنشین، حذف وسایل غیر ضروری است. یک سالن پذیرایی بزرگ جدا از اینکه کلافه کننده است. راه رفتن را هم مشکل می کند.

پرده های اتاق پذیرایی را روشن انتخاب کنید که فضا دلبازتر و بزرگتر باشد. جنس پرده ها را هم حتی المقدور از پارچه های توری و نازک انتخاب کنید تا سالن پرنورتری داشته باشید.

بازسازی منزل در تهران

بازسازی منزل در شهر تهران به دلایل زیادی مشکل به نظر می‌رسد. انتخاب مواد و مصالح، کارگر و خود بازسازی یک پروسه زمان بر خواهد بود. همان طور که می‌دانی در بازسازی مراحل مختلفی وجود دارد که مستلزم بهره بردن از افراد با تجربه و متخصص می‌باشد و پیدا کردن چنین افرادی در تهران کار دشواری خواهد بود. از این رو شما می‌توانید از شرکت معماری آرت دکو استایل در این زمینه کمک گرفت تا دغدغه این مسائل را به کلی از بین برد. بدین وسیله عملیات بازسازی خانه شما طبق اوصول و برنامه پیش خواهد رفت.

بازسازی منزل با کم ترین هزینه

اغلب افراد به دنبال بازسازی با صرف هزینه بسیار پایین هستند. این مورد مستلزم دانستن مواردی است، برای مثال اینکه شما قصد دارید تا چه حد از خانه خود را مورد بازسازی قرار دهید، در میزان هزینه آن تاثیر مستقیم خواهد داشت. عوامل دیگر نیز هستند مانند:

نوع مصالح مورد استفاده: مسلما مصالح مختلفی به لحاظ کیفیت در بازار وجود دارند که با انتخاب کیفیت های مختلفی می‌توان در هزینه کلی صرفه جویی کرد.

پیمانکار: معمولا دستمزد پیمانکارها متفاوت بوده و در برخی موارد زیاد است. کمک گرفتن از یک بنا و کارگر کمتر در کم شدن هزینه ها موثر خواهد بود.

از طرفی شرکت آرت دکو استایل که با توجه به میزان بودجه شما بازسازی منزل شما را برنامه ریزی و اجرا می‌کنند. کمک کرفتن از این شرکت های پیمانکار می‌تواند کمک بزرگی برای شما باشد.

ویژگی های یک خانه برای بازسازی

با دانستن برخی از ویژگی های درباره بازسازی منزل مسکونی به این نکته پی خواهید برد که چه کارهایی در لیست شما ضروری بوده و چه کارهایی افراطی خواهد بود.  

بیایید با اتاق خواب و حمام اصلی خود شروع کنیم. از آنجا که وقت زیادی را در آنجا خواهید گذراند، بنابراین باید احساس خوشبختی و راحتی در آن داشته باشید. در اتاق خواب باید پنجره ها را به دقت برای نمایش و نور طبیعی قرار دهید. بهترین ایده های بازسازی اتاق خواب دارای یک کمد جا دار و اتاق رختکن و یک حمام با وان است.

بازسازی-منزل-Artdecostyle

اتاق های کودکانه خلاق: مادر و پدر تنها کسانی نیستند که می‌توانند از یک بازسازی سطح بالا در خانه بهره مند شوند. بچه ها عاشق داشتن اتاق هایی سرگرم کننده، منحصر به فرد و فوق العاده خلاق هستند.. با کمی فکر، برنامه ریزی و خلاقیت اضافی می‌توانید اتاق خوابی درست کنید که بچه هایتان هرگز فراموش نمی‌کنند.

ورودی خانه: هنگامی که از سرکار برمی‌گردید و با یک ورودی جذاب مواجه می‌شوید، مسلما تاثیر زیادی در روحیه شما خواهد داشت. صاحبان خانه گاهی اوقات آنقدر روی جذابیت و فضاهای زندگی متمرکز می‌شوند که اهمیت این برداشت اول را فراموش می‌کنند.

 

بازسازی-منزل-Artdecostyle

استفاده از طراحی جهانی: ایده کل طراحی جهانی این است که اگرچه خانه را برای زندگی در افراد مسن و دارای تحرک محدود می‌کند، اما کیفیت زندگی را برای هر شخص از نظر توانایی های جسمی نیز بهبود می بخشد. طراحی جهانی به شکل درب ها و سالن های وسیع تر، دستگیره های درب اهرم، ورودی دوش، روشنایی تقویت شده (اما قابل تنظیم شدن) و صفحات پیشخوان و ظروف با ارتفاع متفاوت است. امروزه در کشور ما جوانان این سبک را می‌پسندند.

سقف باند: اگر خانه شما دارای سقف بلند است این یک ویژگی بسیار خوب برای بازسازی محسوب می‌شود، چراکه عوامل اجرا شده دید بهتری خواهند داشت. از طرفی بالا بردن سقف می تواند یک پروژه پیچیده باشد، خصوصاً اگر شامل بالا بردن سطح کامل یا سقف باشد.

داشتن حیاط: داشتن حیاط یک مزیت برای خانه و یک ویژگی برای بازسازی است. با انجام تغییراتی کوچک در آن فضایی بینظیر بوجود خواهد آورد که خستگی را از تن شما بیرون می‌برد. استفاده از بابیکیو، آلاچیق و گیاهان مناسب تغییراتی بینظیر را بوجود می‌آورد.

بازسازی منزل در تهران

گروه مهندسی معماری Artdecostyle با بهره گیری از بروز ترین سبک های معماری روز دنیا و با داشتن تیمی مجرب در حوزه طراحی و اجرا در خدمت شما عزیزان است تا بازسازی در تهران را مناسب بودجه و سلیقه شما به انجام برساند.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید و جهت بازدید از ملک برای بازسازی و ارایه ایده های طراحی ۳D مطابق خواست و سلیقه شما با ما در تماس باشید.

سوالات متداول

  1. بازسازی آشپزخانه
  2.  بازسازی حمام و دستشویی
  3. باز سازی زیرزمین
  4. اضافه کردن

برخی از این خدمات شامل مشاوره و بازدید رایگان می‌باشد، بنابراین شما می‌توانید یک دید کلی راجع به هزینه بازسازی و نحوه‌ی اجرای آن داشته باشید. معمولا برای تعمیرات ابتدا برنامه ریزی و زمان بندی انجام می‌گیرد

  1. اتاق خواب و حمام اصلی
  2. اتاق های کودکانه خلاق
  3. ورودی خانه
  4. استفاده از طراحی جهانی

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *