دکوراسیون داخلی مدرن

دکوراسیون داخلی مدرن

فهرست مقالات

تغییر در سبک طراحی داخلی خانه ها و حرکت آن به سمت و سوی دکوراسیون داخلی مدرن از اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم آغاز گردید. این سبک از طراحی با تبعیت از اصل سادگی و آراستگی در طی قرون اخیر طرفداران بسیاری را برای خود گردآوری نموده است. در طراحی داخلی منزل به وسیله دکوراسیون مدرن از المان های ساده مانند مبلمان هایی با طرح و خطوط صاف و فاقد طرح خاصی استفاده می شود. عنصر اصلی در استفاده از این سبک مدرن همان سادگی می باشد. طراحان داخلی این امر را با کاربرد رنگ های خنثی و ملایم بیشتر پر رنگ می نمایند.

همچنین در دکوراسیون داخلی مدرن هدف استفاده از ابزار و وسایل کاربردی در منزل می باشد. بالطبع وسایل بی استفاده و صرفا تزیینی از این سبک طراحی حذف خواهند شد. این سبک مدرن مطابق سلیقه افرادی می باشد که به سادگی و در عین حال حفظ نظم محیط زندگی خود اهمیت می دهند. وجود آرامش و همزمان زیبایی از وِیژگی های استفاده از دکوراسیون مدرن خانه ها است.

دکوراسیون داخلی مدرن-آرت دکو
دکوراسیون داخلی مدرن-آرت دکو

تاثیر انتخاب رنگ و مواد مورد استفاده در دکوراسیون داخلی منزل

 

در این سبک انتخاب درست رنگ به جلوه بیشتر دکوراسیون داخلی مدرن خانه شما کمک خواهد نمود. انتخاب رنگ های خنثی و ملایم یکی از روش های مورد استفاده در سبک مدرن می باشد. استفاده از این رنگ ها غالبا به صورت تک رنگ در قسمت های مختلف ساختمان می باشد. درکنار کاربرد رنگ های خنثی نوبت به استفاده از مواد طبیعی مانند چوب در طراحی دکوراسیون مدرن می باشد. برای مثال استفاده از پارکت های چوبی در این سبک فضای محیط را راحت تر و گرمتر می نماید.

تاثیر مبلمان و وسایل در دکوراسیون داخلی مدرن

در انتخاب وسایل منزل باید به موضوعاتی مانند هدف از تهیه آنها توجه نمود. استفاده از وسایلی با طراحی ساده در دکوراسیون داخلی مدرن بیشتر دیده می شود. استفاده از وسایل تزیینی شلوغ در این سبک طراحی متداول نیست و اغلب طراحان از انتخاب این گونه وسایل اجتناب می نمایند. در این سبک حرکت به سمت حفظ سادگی است به همین دلیل استفاده از روش های قدیمی مانند گچ کاری در سبک مدرن منسوخ گردیده است. بی نظمی در منزل باعث ایجاد احساسات نا مطلوب در بین اعضای خانواده می شود. شما با استفاده از سبک مدرن در طراحی داخلی منزل و حفظ سادگی محیط میزان این عوامل استرس زا را در محیط زندگی خود به مقدار فراوانی کاهش می دهید. شما با کاربرد قفسه های توکار در این سبک طراحی از شلوغی و بی نظمی محیط به میزان زیادی می کاهید.

انتخاب وسایل و وجود فضاهای باز در این سبک طراحی

در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن باید به گونه ای تمام عوامل در کنار همدیگر قرار گیرند که فضای منزل شما دلباز و وسیع دیده شود. برای این منظور شما قادر به استفاده از روش های متنوعی می باشید. برای مثال شما در سبک مدرن با استفاده از آینه ها در طراحی داخلی می توانید فضای کلی خانه را دلباز تر جلوه نمایید. همچنین استفاده از فلزات براق و زیبا مانند کروم و استیل از بارزترین ویژگی های استفاده از دکوراسیون مدرن در منزل می باشد. استفاده از این فلزات در پایه مبل ها، شیرآلات کاربردی در منزل، لوستر و نرده ها دیده می شود. در این سبک غالبا از دکوری های خاص با رنگ های ویژه در طراحی منزل استفاده می شود.

مورد بعدی در دکوراسیون داخلی مدرن توجه ویژه به استفاده از نورپردازی غیر مستقیم و نور های مخفی می باشد. در این سبک استفاده از وسایلی مانند لوستر به ندرت دیده می شود. نورآرایی منزل در سبک مدرن به وسیله نورهای مخفی و یا کاربرد لوستر هایی خاص محقق می شود.

دکوراسیون داخلی مدرن - آرت دکو
دکوراسیون داخلی-آرت دکو

طراحی فضای داخلی منزل در دکوراسیون مدرن

 

اتاق پذیرایی از مهمترین بخش های مورد استفاده در منزل می باشد. شما با طراحی خاص این قسمت از خانه به معرفی علایق و طرز تفکر خود به دیگران می پردازید. در دکوراسیون داخلی مدرن پذیرایی شما قادر به استفاده از مبل ها، میز و یا حتی وسایل دکوری خاص می باشید. برای پذیرایی از سبک مبلمان های راحت استفاده نمایید. در برخی از خانه ها که فضای غذاخوری بخشی از اتاق پذیرایی در منزل محسوب می شود شما باید از مبل های ساده و زیبا استفاده نمایید. این فضا به کمک چند گلدان گل طبیعی جلوه ای زیباتر خواهد یافت. در طراحی آشپزخانه ها نیز به سبک مدرن رعایت اصول مطرح شده در پذیرایی صدق می نماید. در این سبک برای طراحی آشپزخانه گاها از رنگ های براق و دوری های پر زرق و برق استفاده می شود.

در این سبک کابینت آشپزخانه نیز به صورت صاف و بدون وجود ابزار ها و یا دستگیره های مخفی طراحی می شوند. در انتخاب کاشی برای کفپوش آشپزخانه و دیوارها از رنگ های خنثی و ملایم برای حفظ سادگی بنا استفاده نماییید. در طراحی اتاق خواب نیز رعایت اصل سادگی اهمیت دارد. برای همین منظور در طراحی اتاق خواب از تخت های کوتاه، آباژور و پاتختی استفاده نمایید. استفاده از تابلوها و مجسمه های سبک مدرن در اتاق خواب بلامانع می باشد. استفاده از وسایل خاص مانند میز لوازم آرایشی مدرن و حتی و مجسمه های مدرن به زیبایی و دلنوازی اتاق خواب شما کمک می نماید. شما برای زیبایی بیشتر خانه حتی می توانید سرویس های بهداشتی را با استفاده از رنگ های ملایم مثل آبی روشن، یاسی و سبز سدری تغییر دهید. استفاده از آینه و نورپردازی ملایم در سبک مدرن از اصول زیبایی طراحی این سبک محسوب می شود.

انتخاب فرش و پرده در دکوراسیون داخلی مدرن

 

در دکوراسیون داخلی مدرن برای پوشش کف ساختمان به طور معمول از فرش هایی با پرز کوتاه و تک رنگ مثل گلیم و جاجیم استفاده می شود. در انتخاب پرده نیز اولویت با پرده هایی می باشد که اجازه ورود نور را به منزل می دهند. به همین دلیل اغلب از پرده های حریر برای پوشش پنجره ها در سبک مدرن استفاده می شود. گزینه دیگر برای پوشاندن پنجره ها در سبک مدرن استفاده از پرده های کرکره ای است.

سوالات متداول دکوراسیون داخلی مدرن

انتخاب رنگ های خنثی و ملایم یکی از روش های مورد استفاده در سبک مدرن می باشد. استفاده از این رنگ ها غالبا به صورت تک رنگ در قسمت های مختلف ساختمان می باشد. درکنار کاربرد رنگ های خنثی نوبت به استفاده از مواد طبیعی مانند چوب در طراحی دکوراسیون مدرن می باشد.

در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن باید به گونه ای تمام عوامل در کنار همدیگر قرار گیرند که فضای منزل شما دلباز و وسیع دیده شود. برای این منظور شما قادر به استفاده از روش های متنوعی می باشید. برای مثال شما در سبک مدرن با استفاده از آینه ها در طراحی داخلی می توانید فضای کلی خانه را دلباز تر جلوه نمایید. همچنین استفاده از فلزات براق و زیبا مانند کروم و استیل از بارزترین ویژگی های استفاده از دکوراسیون مدرن در منزل می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *