بازسازی

بازسازی 

دانستن اینکه بازسازی چیست؟ یا الگوریتم های بازسازی چیست؟ و چه اصول و مراحلی دارد به شما کمک خواهد کرد تا با دید بازتر و آگاهی بیشتر نسبت به بازسازی مکان مورد نظر خود اقدام کنید. اگر بخواهیم بازسازی را در کلمه معنا کنیم، مترادف مرمت می‌باشد. در واقع به کلیه فعالیت هایی که برای تغییر یا استحکام بنا به کار گرفته می‌شود را بازسازی می‌گویند.

بازسازی-ارت دکو استایل

مراحل بازسازی؟

پروسه تعمیرات و تغییرات بایستی طبق اصول بازسازیِ پیش رفته و مراحلی را طی نماید. این مراحل شامل موارد زیر هستند.

 • پیدا کردن یک پیمانکار متعهد: یک پیمانکار خوب از کلیه قوانین و اصول مربوط به تعمیرات آگاهی کامل داشته و با علم بر آن عملیات مرمت را شروع می‌کند. در واقع پیمانکار بایستی از تجربه، تبحر و علم کافی برخوردار باشد.
 • بررسی میزان تعمیرات و تعیین بودجه: برآورد هزینه ها نیز از دیگر مراحل مرمت به شمار می‌آید و اهمیت زیادی نیز دارد. مشخص کردن میزان بودجه مورد نظر به شما در برنامه ریزی کمک زیادی خواهد کرد. شما می‌توانید میزان مرمت هر بخش را مشخص کرده و جداگانه برآورد هرینه کنید.

 

 • طراحی و برنامه ریزی: بهتر است هر آنچه را که در نظر دارید و مطابق نظر و سلیقه شما است روی کاغذ پیاده کنید. این کار یک دید کلی به پیمانکار خواهد داد.
 • تخریب: عملیات تخریب قسمت های در نظر گرفته شده بایستی با دقت بالایی انجام گیرد، تا از خسارات مالی و جانی جلوگیری گردد.
 • شروع عملیات اجرایی: بعد از اتمام عملیات تخریب و پاکسازی فضا از تفاله ‌های ساختمانی، باید بر اساس برنامه ریزی و طرحی که از پیش آماده شده است نسبت به اجرای عملیات مختلف بازسازیِ ساختمان اقدام کرد

بهترین طرح بازسازی کدام است

اگر قصد بازسازیِ ساختمان خود را دارید، پیشنهاد می‌کنیم از یک شرکت پیمانکاری و معتبر در این زمینه کمک بگیرید. معمولا این افراد به صورت اصولی و طبق قوانین بازسازی عمل می‌کنند. آنها پس از بررسی و برآورد میزان تغییرات و تعمیرات یک طرح را به شما ارائه خواهند داد و کلیه عملیاتی که قرار است برای بازسازی صورت گیرد را مشخص می‌کنند.

این طرح یک دید کلی به شما و پیمانکار می‌دهد تا بتوانند روند بازسازی را مطابق با آن پیش ببرند. این طرح ها زمانی به نتیجه خواهند رسید که مطابق با سلیقه کارفرما و طبق اصول مهندسی پیمانکار اجرا شوند. یکی از مریت های استفاده از طرح بازسازی این است که پروسه بازسازی سریعتر از آنچه که فکر می‌کنید پیش خواهد رفت

بازسازی-ارت دکو استایل

بازسازی ساختمان اداری

محیط های اداری از رفت و آمد بسیاری برخوردار هستند و همین دلیل خواهد شد تا ساختمان های اداری نیاز بیشتری و تعمیر و مرمت پیدا کنند. برای این کار باید فضای کار براساس نیاز تفکیک و تقسیم بندی شود. اینکه چند فضای مجزا لازم است، موقعیت قرارگیری آنها به چه شکل باشد؛ از جمله مسائلی است که در تعمیر ساختمان های اداری وجود دارد.

بازسازی خانه های روستایی

خانه های قدیمی و روستایی آرامش خاصی را برای افراد تداعی می‌کنند، همین دلیلی خواهد شد تا از تخریب این خانه ها منصرف شده و به فکر بازسازیِ آن باشند. بازسازیِ این خانه ها اغلب به دلیل بافت قدیمی و بعضا کلنگی آنها دشوار بوده و نیازمند کمک گرفتن از یک تیم متخصص می‌باشد. برای مثال مهمترین بخشی که در بازسازیِ این نوع از خانه ها مورد نظر قرار خواهد گرفت، تخریب است. تخریب خانه های قدیمی بایستی با نهایت دقت و انجام گیرد تا از خطرات احتمالی جلوگیری گردد

بازسازی-ارت دکو استایل

بازسازیِ خانه ویلایی و قدیمی ؟

علاقه به خانه های ویلایی به خصوص در شهرهای بزرگ رو به افزایش است. این خانه های قدیمی با وجود اینکه چندیدن دهه از عمر خود را گذارنده اند، اما هنوز هم از طرفداران زیادی برخوردار هستند. تنها موردی که درباره خانه های ویلایی و قدیمی وجود دارد، این است که احتمالا به تعمیرات و بازسازیِ نیاز خواهند داشت.
بسته به میزان تعمیرات، نحوه بازسازی متفاوت خواهد بود. گاهی نیاز است که فقط از لحاظ ظاهری تغییراتی ایجاد شده و وسایل قدیمی با وسایل جدید و مشابه آن تعویض گردد. در برخی موارد نیز نیاز خواهد بود تا به لحاظ ساختاری تغییراتی ایجاد گردد تا بنا تقویت شده و مستحکم شود.

بازسازی نما

نمای ساختمان بیش از هر چیزی در ارزش و زیبایی آن، اثرگذار است؛ اما پس از گذشت چندین سال معمولا دچار فرسودگی شده و زیبایی و شکل خود را از دست خواهد داد. علاوه بر این معمولا هنگامی که نمای ساختمان فرسوده می‌شود، خطراتی مانند سقوط مصالح و سنگ های نما را به همراه خواهد داشت. از این رو بازسازیِ نمای ساختمان بهترین روش برای جلوگیری از این مشکلات است. نمای سنگ، آجری، کامپوزیتی و رنگ شده از انواع نما بوده که برای بازسازیِ هرکدام تدابیر مختلفی نیاز است. بنابراین بهتر است تا از یک تیم متخصص در این زمینه کمک بگیرید.
بیشترین سوالات سرچ شده توسط کاربران در گوگل
 • آیا خراب کردن خانه و بازسازی ارزان تر است؟
هزینه خراب کردن خانه بسیار بالا است اگر کل خلنه را هم بازسازی کنید باز هم هزینش پایین تر از تخریب و بازسازی می شود هزینه تخریب و بازسازی حدود ۲۰ درصد بیشتر از مشارکت در بازسازی کل خانه است.
 
 • در بازسازی چه چیزی اولیویت دارد؟
به طور کلی ، از بالا به پایین یک اتاق کار کنید. به عنوان مثال ، از سقف ها شروع کنید ، سپس دیوارها و کف ، اگر در حال ایجاد کف های جدید هستید ، بهتر است ابتدا نقاشی را انجام دهید تا از پاشیدن یا ریختن جلوگیری شود.
 
 • تفاوت بین بازسازی و مرمت چیست؟
ترمیم برای اصلاحات جزئی مانند رنگ آمیزی مجدد دیوارها و جایگزینی پنجره های شکسته مناسب است. اگر کسب و کار نیاز به زیبایی و عناصر کاربردی بیشتری برای ساختمان دارد بدون این که ساختار آن تغییر کند ، راه بازسازی است. اما اگر طراحی فعلی نامطلوب باشد ، بازسازی بهتر است.
 
 
 

هزینه بازسازی

مهمترین مسئله ای در پروسه بازسازی مورد توجه قرار می‌گیرد، برآورد هزینه آن است. اما برای اینکه به صورت دقیق این هزینه مشخص شود بایستی هر بخش از ساختمان جداگانه بررسی شده و جزئیات به کاررفته در آن تعیین گردد. برای مثال در آشپزخانه معمولا حجم تغییرات بیشتر از دیگر بخش ها است. برداشتن دیوار آشپزخانه قدیمی، تعویض کاشی و سینک و شیرآلات ظرفشویی و تغییر در طرح آشپزخانه و افزایش زیبایی آن تعدادی از کارهایی هستند که برای بازسازی آشپزخانه انجام می‌شوند. از این رو هزینه ها به شکل جداگانه مشخص شده و شما با دید بازتری بازسازی را شروع خواهید کرد.

چرا بازسازیِ در جنوب با شکست مواجه می شود

بیشترین بافت فرسوده و قدیمی در جنوب قرار داشته و برای بازسازی این ساختمان ها نیاز به ارتقای زیرساخت ها می‌باشد. از این رو دولت برای بازسازیِ این بافت های فرسوده تسهیلات و وام هایی در نظر گرفته تا بازسازیِ و نوسازی این مناطق انجام گیرد و اما این تسهیلات معمولا شامل بخش ها و محدوده های مشخصی از جنوب هستند.

به این معنی که اگر ملک شما در محدوده‌های بافت فرسوده قرار نداشته باشد، وام بافت فرسوده به شما تعلق نخواهد گرفت. از طرفی افرادی که در این محدوده ها زندگی می‌کنند علاقه ای به تغییر و بازسازیِ نشان نمی‌دهند که باعث شده تا روند بازسازی در این مناطق به درستی پیش نرود.

بازسازی-ارت دکو استایل

بازسازی در تهران

 

گروه مهندسی معماری Artdecostyle با بهره گیری از بروز ترین متد های روز دنیا و با داشتن کادری مجرب در خدمت شما عزیزان است تا بازسازی در تهران را برای شما در سریع ترین زمان به انجام برساند 

نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید

سوالات متداول

اگر بخواهیم بازسازی را در کلمه معنا کنیم، مترادف مرمت می‌باشد. در واقع به کلیه فعالیت هایی که برای تغییر یا استحکام بنا به کار گرفته می‌شود را بازسازی می‌گویند.

 1. پیدا کردن یک پیمانکار متعهد
 2. بررسی میزان تعمیرات و تعیین بودجه
 3. طراحی و برنامه ریزی
 4. تخریب
 5. شروع عملیات اجرایی

در آشپزخانه معمولا حجم تغییرات بیشتر از دیگر بخش ها است. برداشتن دیوار آشپزخانه قدیمی، تعویض کاشی و سینک و شیرآلات ظرفشویی و تغییر در طرح آشپزخانه و افزایش زیبایی آن تعدادی از کارهایی هستند که برای بازسازی آشپزخانه انجام می‌شوند. از این رو هزینه ها به شکل جداگانه مشخص شده و شما با دید بازتری بازسازی را شروع خواهید کرد.

لطفا برای تماشای ویدئو زیر فیلتر شکن خود را روشن کنید.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *