بازسازی منزل

مقدمه

این روزا اکثر افراد به جای تعویض یا نوسازی منزل خود ترجیح می‌دهند تا آن را بازسازی کرده و به شکل دلخواه خود در بیاورند. اما بازسازی خانه بدون توجه به نکات و برنامه ریزی صحیح ممکن است هزینه های زیادی در برداشته و حتی آن گونه که مد نظر صاحبخانه است، پیش نرود. بنابراین قبل از شروع بازسازی کلیه مراحل را در نظر گرفته و آگاهانه پیش روید تا از صدمات و یا ضرر مالی جلوگیری کنید. بازسازی خانه با اهداف مختلفی انجام می‌گیرد؛ برای برخی نیاز به فضای بیشتر و برخی دیگر تغییر دکوراسیون دارای اهمیت است. از این رو بازسازی هر بخش از خانه متفاوت بوده و نیازمند برنامه ریزی دقیق است. در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم

بازسازی-منزل-Artdecostyle

بازسازی آشپزخانه: آشپزخانه بخش اصلی در هر خانه به حساب می‌آید. بنابراین طراحی و شکل آن تاثیر بسزایی در زیبایی کل خانه خواهد داشت. از لحاظ بازسازی نیز آشپزخانه محبوب ترین نوع بازسازی اساسی در یک خانه است.

بنابراین حتی اگر به قصد بازسازی برای فروش منزل خود را دارید، حتما به بازسازی آشپزخانه توجه ویژه‌ای داشته باشید. تعویض کابینت ها، تخریب دیوارها، تخریب آرک های قدیمی، رابیتس کاری ها، لوله کشی، کفپوش و مواردی دیگر از جمله فعالیت هایی است که در بازسازی آشپزخانه مورد توجه قرار می‌گیرد

 بازسازی حمام و دستشویی: تعمیر این بخش از خانه به گستردگی آشپزخانه نخواهد بود. اما ممکن است تا نیاز به تعویص لوله کشی این بخش شوید. برای بازسازی حمام و دستشویی بهتر است تا به ترتیب پیش رفته و مواردی مانند عایق بندی دیوار و کف، تعمیر لوله کشیو یا تعویض آنها، تعویض کاشی ها، تعویض شیر آلات، بازسازی تهویه، جابه جایی کاسه توالت و… را در نظر بگیرید.

باز سازی زیرزمین: اکثر منازل در کشور دارای زیرزمین هستند. بازسازی و تعمیر این قسمت از خانه می‌تواند یک فضای بزرگ و مجزا را در اختیار شما قرار دهد. زیرزمین ها می‌توانند به سوئیت های اتاق خواب کامل تبدیل شوند یا بسته به نیاز، ممکن است از آنها به عنوان اتاق فیلم، اتاق بازی، سوئیت همسر یا آپارتمان کامل استفاده شود.

اضافه کردن: افزودن یک اتاق (یا بیش از یک اتاق) نیز بسیار محبوب بوده و اغلب بازسازی ها با این منظور انجام می‌شوند. غالباً، خانواده هایی که دارای دو یا چند فرزند هستند و اتاق خواب کافی ندارند، می‌خواهند اتاق های خود را اضافه کنند تا هر کودک بتواند اتاق خواب خود را داشته باشد.

هزینه بازسازی منزل

اصلی ترین موردی که هر صاحبخانه در مورد بازسازی منزل خود به آن توجه می‌کند، هزینه آن می‌باشد. ما یک راهکار در اختیار شما قرار می‌دهیم تا بتوانید هزینه ای کلی از بازسازی خانه خود را برآورد کنید. بهتر است قسمت هایی از خانه را که قصد بازسازی دارید به صورت جداگانه مورد بررسی نمایید.

برای مثال آشپزخانه و میزان تغییرات و کلیه لوازم که برای بازسازی نیاز است، یادداشت کنید. با این کار به صورت کلی میزان هزینه هر بخش از خانه را مشخص خواهید کرد. پیشنهاد ما این اسست که همواره ۲۰ تا ۳۰ درصد بیشتر از بودجه مورد نظر خود قرار دهید تا در صورت بروز مشکلات آتی به مشکل برنخورید.

بازسازی-منزل-Artdecostyle

بیشترین سوالات سرچ شده توسط کاربران در گوگل
چگونه می توانم بازسازی خانه خود را شروع کنم؟
تعیین کنید چه چیزی می توانید خودتان را بازسازی کنید – و چه چیزی به پیمانکار نیاز دارد
بودجه خود را تعیین کنید
در مورد طراحی و سبک خانه خود تصمیم بگیرید
اخذ مجوزهای مناسب
تحقیقات بیمه ساز خطر
یک جدول زمانی ایجاد کنید و به آن پایبند باشید
شروع کنید
 
 
آیا خانه های قدیمی ارزش بازسازی دارند؟
خانه های قدیمی را می توان با قیمت کمتر خرید. اگر به دنبال یک بازسازی ثابت هستید ، احتمالاً هزینه کمتری نسبت به یک خانه جدید خواهید پرداخت. و اگر بازسازی را خودتان انجام دهید ، می توانید پول خود را در دراز مدت صرفه جویی کنید و در نهایت با سرمایه گذاری بزرگی مواجه خواهید شد. … یک خانه قدیمی دارای شخصیت زیادی است
 
 
بازسازی خانه چقدر طول می کشد؟
به طور کلی ، بازسازی کل خانه های کوچکتر در حدود ۷ تا ۱۰ ماه طول می کشد تا از زمان کشف تا پایان ساخت ، در صورتی که همه چیز خوب پیش برود. بازسازی کل خانه بزرگتر معمولاً ۹ تا ۱۵ ماه طول می کشد. در صورت بروز مشکل در مجوزهای شهر یا سایر تاخیرهای پیش بینی نشده طولانی تر است
 

بازسازی منزل قدیمی

بسته به اینکه خانه شما تا چه حد قدیمی باشد، باز سازی آن نیز دارای سطح های متفاوتی خواهد بود. اما در حالت کلی می‌توان گفت که بازسازی این خانه در دو رش سبکی و حفاظتی قابل اجراست. در روش سبکی کمترین میزان تغییرات مد نظر است و با حفظ سبک خانه تنها قسمت هایی از آن بازسازی می‌شود. اما در روش حفاظتی نیاز به اجرای عملیات ‌های بازسازی عمیق‌تری را ایجاد کند. به عبارتی در این روش بنا از لحاظ ساختاری تضعیف شده است و هدف تقویت ساختار با تعمیر و بازسازی بخش‌های اصلی آن از جمله دیوار‌ها و ستون‌ها خواهد بود.

بازسازی-منزل-Artdecostyle

خدمات بازسازی منزل

خوشبختانه امروزه شرکت هایی هستند که در زمینه بازسازی فعالیت دارند. خدماتی که این شرکت های ارائه می‌دهند به شما کمک می‌کند تا به آنچه که مد نظرتان است، برسید. برخی از این خدمات شامل مشاوره و بازدید رایگان می‌باشد، بنابراین شما می‌توانید یک دید کلی راجع به هزینه بازسازی و نحوه‌ی اجرای آن داشته باشید. معمولا برای تعمیرات ابتدا برنامه ریزی و زمان بندی انجام می‌گیرد تا هر مرحله از بازسازی به درستی و طبق زمان پیش رود. همچنین  نیروهایی که در این شرکت ها به کار گرفته می‌شوند، معمولا با تجربه و مورد اعتماد هستند که این یک مزیت خوب برای شما به حساب می‌آید.  

بازسازی منزل در تهران

بازسازی منزل در شهر تهران به دلایل زیادی مشکل به نظر می‌رسد. انتخاب مواد و مصالح، کارگر و خود بازسازی یک پروسه زمان بر خواهد بود. همان طور که می‌دانی در بازسازی مراحل مختلفی وجود دارد که مستلزم بهره بردن از افراد با تجربه و متخصص می‌باشد و پیدا کردن چنین افرادی در تهران کار دشواری خواهد بود. از این رو شما می‌توانید از شرکت معماری آرت دکو استایل در این زمینه کمک گرفت تا دغدغه این مسائل را به کلی از بین برد. بدین وسیله عملیات بازسازی خانه شما طبق اوصول و برنامه پیش خواهد رفت.

بازسازی منزل با کم ترین هزینه

اغلب افراد به دنبال بازسازی با صرف هزینه بسیار پایین هستند. این مورد مستلزم دانستن مواردی است، برای مثال اینکه شما قصد دارید تا چه حد از خانه خود را مورد بازسازی قرار دهید، در میزان هزینه آن تاثیر مستقیم خواهد داشت. عوامل دیگر نیز هستند مانند: نوع مصالح مورد استفاده: مسلما مصالح مختلفی به لحاظ کیفیت در بازار وجود دارند که با انتخاب کیفیت های مختلفی می‌توان در هزینه کلی صرفه جویی کرد. پیمانکار: معمولا دستمزد پیمانکارها متفاوت بوده و در برخی موارد زیاد است. کمک گرفتن از یک بنا و کارگر کمتر در کم شدن هزینه ها موثر خواهد بود. از طرفی شرکت آرت دکو استایل که با توجه به میزان بودجه شما بازسازی منزل شما را برنامه ریزی و اجرا می‌کنند. کمک کرفتن از این شرکت های پیمانکار می‌تواند کمک بزرگی برای شما باشد.

ویژگی های یک خانه برای بازسازی

با دانستن برخی از ویژگی های درباره بازسازی منزل مسکونی به این نکته پی خواهید برد که چه کارهایی در لیست شما ضروری بوده و چه کارهایی افراطی خواهد بود.   بیایید با اتاق خواب و حمام اصلی خود شروع کنیم. از آنجا که وقت زیادی را در آنجا خواهید گذراند، بنابراین باید احساس خوشبختی و راحتی در آن داشته باشید. در اتاق خواب باید پنجره ها را به دقت برای نمایش و نور طبیعی قرار دهید. بهترین ایده های بازسازی اتاق خواب دارای یک کمد جا دار و اتاق رختکن و یک حمام با وان است.

بازسازی-منزل-Artdecostyle

اتاق های کودکانه خلاق: مادر و پدر تنها کسانی نیستند که می‌توانند از یک بازسازی سطح بالا در خانه بهره مند شوند. بچه ها عاشق داشتن اتاق هایی سرگرم کننده، منحصر به فرد و فوق العاده خلاق هستند.. با کمی فکر، برنامه ریزی و خلاقیت اضافی می‌توانید اتاق خوابی درست کنید که بچه هایتان هرگز فراموش نمی‌کنند.

ورودی خانه: هنگامی که از سرکار برمی‌گردید و با یک ورودی جذاب مواجه می‌شوید، مسلما تاثیر زیادی در روحیه شما خواهد داشت. صاحبان خانه گاهی اوقات آنقدر روی جذابیت و فضاهای زندگی متمرکز می‌شوند که اهمیت این برداشت اول را فراموش می‌کنند.

استفاده از طراحی جهانی: ایده کل طراحی جهانی این است که اگرچه خانه را برای زندگی در افراد مسن و دارای تحرک محدود می‌کند، اما کیفیت زندگی را برای هر شخص از نظر توانایی های جسمی نیز بهبود می بخشد. طراحی جهانی به شکل درب ها و سالن های وسیع تر، دستگیره های درب اهرم، ورودی دوش، روشنایی تقویت شده (اما قابل تنظیم شدن) و صفحات پیشخوان و ظروف با ارتفاع متفاوت است. امروزه در کشور ما جوانان این سبک را می‌پسندند.

بازسازی-منزل-Artdecostyle

سقف باند: اگر خانه شما دارای سقف بلند است این یک ویژگی بسیار خوب برای بازسازی محسوب می‌شود، چراکه عوامل اجرا شده دید بهتری خواهند داشت. از طرفی بالا بردن سقف می تواند یک پروژه پیچیده باشد، خصوصاً اگر شامل بالا بردن سطح کامل یا سقف باشد.

داشتن حیاط: داشتن حیاط یک مزیت برای خانه و یک ویژگی برای بازسازی است. با انجام تغییراتی کوچک در آن فضایی بینظیر بوجود خواهد آورد که خستگی را از تن شما بیرون می‌برد. استفاده از بابیکیو، آلاچیق و گیاهان مناسب تغییراتی بینظیر را بوجود می‌آورد.

بازسازی منزل در تهران

گروه مهندسی معماری Artdecostyle با بهره گیری از بروز ترین سبک های معماری روز دنیا و با داشتن تیمی مجرب در حوزه طراحی و اجرا در خدمت شما عزیزان است تا بازسازی در تهران را مناسب بودجه و سلیقه شما به انجام برساند.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید و جهت بازدید از ملک برای بازسازی و ارایه ایده های طراحی ۳D مطابق خواست و سلیقه شما با ما در تماس باشید.

سوالات متداول

  1. بازسازی آشپزخانه
  2.  بازسازی حمام و دستشویی
  3. باز سازی زیرزمین
  4. اضافه کردن

برخی از این خدمات شامل مشاوره و بازدید رایگان می‌باشد، بنابراین شما می‌توانید یک دید کلی راجع به هزینه بازسازی و نحوه‌ی اجرای آن داشته باشید. معمولا برای تعمیرات ابتدا برنامه ریزی و زمان بندی انجام می‌گیرد

  1. اتاق خواب و حمام اصلی
  2. اتاق های کودکانه خلاق
  3. ورودی خانه
  4. استفاده از طراحی جهانی

گالری عکس

لطفا برای تماشای ویدئو زیر فیلتر شکن خود را روشن کنید.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *